884804954
884804955
norgaz@norgaz.pl

Jakie ogrzewanie do domku letniskowego?
Poznaj zalety ogrzewania domku letniskowego butlą gazową!

Efektywne, bezpieczne i tanie ogrzewanie domku letniskowego to jedna z podstawowych kwestii dla świeżo upieczonych oraz przyszłych posiadaczy takich domków. Zwłaszcza jeśli mają ochotę wyjeżdżać na urlop nie tylko ciepłą wiosną czy gorącym latem, powinni się zastanowić, czym ogrzewać domek letniskowy, aby nie marznąć w nim jesienią ani zimą. My proponujemy wygodne i łatwe ogrzewanie domku letniskowego gazem z butli, tym bardziej że butle gazowe mogą pełnić także inne przydatne funkcje. Dowiedz się więcej!

Jakie ogrzewanie do domku letniskowego? Gazem z butli!

Istnieją różne sposoby na to, jak ogrzewać domek letniskowy. Na ich tle zdecydowanie wyróżnia się ogrzewanie domku letniskowego gazem z butli - metoda mająca niski próg wejścia pod względem ceny i generująca przystępne koszty eksploatacyjne, a także łatwa. Domek letniskowy z ogrzewaniem z butli gazowej nie wymaga stworzenia instalacji elektrycznej ani budowania dużego zbiornika na gaz. Zaletą butli gazowych jest to, że wystarczy przywieźć do domku letniskowego taką ich liczbę, jakiej potrzeba podczas dni urlopowych, a następnie zabrać opróżnione butle.

Mało tego, ogrzewanie domku letniskowego gazem z butli nie wymaga nawet tworzenia obszernej instalacji gazowej w całym domku. Można wykorzystać piecyk gazowy, który stanie w strategicznym pomieszczeniu, np. salonie.

Nie tylko ogrzewanie domków letniskowych - zalety butli gazowych

Efektywne, wydajne i tanie ogrzewanie domku letniskowego to nie wszystko, co zapewnia wybór butli gazowych. Posiadając butle z gazem podczas urlopu w domku, można wykorzystać je m.in. do:

  • ogrzewania wody w domku letniskowym, by cieszyć się ciepłymi prysznicami,
  • gotowania pysznych posiłków na kuchence gazowej,
  • robienia grilla w ogrodzie lub na patio domku letniskowego.

Ogrzewanie wody w domku letniskowym i ogrzewanie pomieszczeń podnosi komfort wypoczynku nie tylko jesienią i zimą, ale także późnymi wieczorami i porankami wiosną, a czasem również latem. Ponadto niewykorzystane butle gazowe posłużą Ci albo na kolejne urlopy w domku, albo na inne okazje: do grillowania z przyjaciółmi, podróżowania kamperem, relaksowania się na jachcie, spędzania wyjątkowego czasu z bliskimi na kempingu.

Czym ogrzewać domek letniskowy: propan czy propan-butan?

Ogrzewanie domku letniskowego gazem z butli wiąże się z wykorzystaniem jednego z dwóch gazów technicznych: propanu bądź propanu-butanu. Jeżeli interesuje Cię tanie ogrzewanie domku letniskowego wiosną i latem, wybierz butle z gazem propan-butan. Pozwalają wydajnie gospodarować ciepłem i optymalizować koszty ogrzewania pomieszczeń oraz wody.

Ogrzewanie domku letniskowego zimą

Jeżeli jednak chcesz wykorzystać ogrzewanie gazowe domku letniskowego późną jesienią bądź zimą, powinieneś sięgnąć po butle z propanem. To właśnie ten gaz wykazuje większą odporność na niskie temperatury, dzięki czemu ogrzewanie domku letniskowego możliwe jest nawet w najzimniejszym okresie polskiej zimy.

Jeśli użyjesz butli propan-butan, nie stanie się nic złego, po prostu butan zostanie w środku - taka butla wystarczy Ci na krócej, a koszt jej zakupu z uwagi na niewykorzystany gaz wzrośnie. Pamiętaj więc: ogrzewanie domku letniskowego zimą tylko gazem propan!

Jakie ogrzewanie do domku letniskowego drewnianego?

Czy ogrzewanie domku letniskowego gazem z butli to dobry pomysł, jeśli chodzi o ogrzewanie drewnianego domku letniskowego? Czy bezpiecznie używać butli z gazem przy konstrukcjach drewnianych? Jak najbardziej! Jeżeli korzystasz ze sprawnych urządzeń - np. piecyka gazowego czy kuchenki gazowej - a także wybierasz wysokiej jakości gaz w zalegalizowanych butlach, ogrzewanie w domku letniskowym drewnianym przy użyciu butli gazowej będzie całkowicie bezpieczne.

Domek letniskowy z ogrzewaniem turystycznym czy dużą butlą?

W zależności od czasu pobytu w domku letniskowym, a także od pory roku i planowanych czynności (np. częstotliwości gotowania) możesz sięgnąć po butle gazowe turystyczne (5 kg) lub duże butle z gazem (11 kg). Pamiętaj jednak, by po urlopie nie zostawiać pustych ani częściowo zużytych butli w domku letniskowym. Nigdy też nie zostawiaj ich podłączonych do urządzeń gazowych po wyjeździe! Ponadto zawsze przed i po użyciu urządzeń gazowych weryfikuj sprawność instalacji.

Wiesz już, jakie ogrzewanie do domku letniskowego polecamy. Jeśli zdecydujesz się na ogrzewanie domku letniskowego butlą gazową, zamów wysokiej jakości butle z gazem propan-butan lub propan od Nor-Gaz. Zapraszamy!