884804954
884804955
norgaz@norgaz.pl

Gazy dla gastronomi

Proponujemy najczęściej używane gazy wykorzystywane w gastronomii.

CO2 Dwutlenek węgla

zastosowanie do piwa ,oraz napojów gazowanych, stosowany równierz do chłodzenia i mrożenia żywności

N2 +CO2 Azot+CO2

Mieszanka piwna, często stosowana w wyszynku piwa składowanego w chłodni, oraz do pakowania próżniowego.

N2 Azot

Idealnie sprawdza się do win musujących.

He Hel

Bezbarwny i bezwonny. Najczęściej stoswany w branży rozrywkowej do napełniania balonów.

Gazy dla przemysłu spożywczego stosuje się jako dodatek do żywności i napojów. W Norgaz przygotowaliśmy ofertę gazów i mieszanin gazów dla gastronomii, wszystkich spełniających wszelkie normy i wymagania jakościowe. Masz pytania lub wątpliwości? Skontaktuj się z naszymi ekspertami – doradzimy, jak dobrać gaz do Twoich potrzeb.

Gazy dla przemysłu spożywczego

Gazy spożywcze wykorzystywane są w hotelach, restauracjach, pubach, ale też w przemyśle do produkcji napojów gazowanych i piwa. W domu możesz wykorzystać gaz do nabijania butli SodaStream – w ten sposób sam wyprodukujesz sobie wodę gazowaną.

Dwutlenek węgla CO2 to najbardziej popularny gaz, który ma zastosowanie w produkcji napojów. Wykorzystywany do saturacji, jest rozpuszczany w piwach i napojach gazowanych, aby dodać do trunków bąbelki i efekt musujący. Jak przebiega proces gazowania? CO2 dodaje się do napoju w saturatorze. Dwutlenek węgla miesza się z wodą pod ciśnieniem. Po tym procesie można dodać do niego dodatkowe składniki, słodziki i inne substancje, aby uzyskać ostateczny produkt. Dwutlenek węgla dla przemysłu spożywczego dostarczymy Ci w wybranej przez Ciebie ilości, w dogodnym dla Ciebie terminie. Dostarczamy na terenie Warszawy i województwa mazowieckiego!

Gaz do piwa – mazowieckie i Warszawa

Jaki gaz do piwa beczkowego? Każdy piwosz wie, że piwo musi być nasycone dwutlenkiem węgla. Delikatne musowanie i puszysta pianka w nasyconych dwutlenkiem węgla piwach dają lekki, orzeźwiający trunek.

Butle CO2 do piwa dla branży gastronomicznej są potrzebne do nalewania piwa. Butle z gazem do piwa są potrzebne w systemach nalewaków, czyli kranów, które są połączone wężami z beczką z piwem. Jak to działa? Gaz do piwa dostarczany z butli do beczki wywiera ciśnienie na płyn, dzięki czemu piwo można swobodnie wylać poprzez nalewak w barze. Nie jest potrzebna dodatkowa pompa – poprzez otwarcie nalewaka ciśnienie w beczce, butli i łączących je przewodach jest rozprężane, a dwutlenek węgla trafia z butli do beczki. W ten sposób piwo przepływa od beczki do kranu.

Interesuje Cię dostawa gazu do piwa w mazowieckim i w Warszawie? Zadzwoń do nas – ustalimy najlepszy termin i dostarczymy gaz do Ciebie.

Dlaczego butla z dwutlenkiem węgla do piwa jest tak potrzebna?

W procesie fermentacji w piwie wytwarza się dwutlenek węgla. To on odpowiada za orzeźwiający, musujący smak piwa. Kiedy CO2 ulatnia się w piwa, napój traci na smaku. Żeby uniknąć tego procesu, najlepiej zastosować właśnie butlę z CO2 w systemie kranowym. Tak, aby w całym obiegu panowało odpowiednie ciśnienie wsteczne. Po to właśnie stosuje się butlę z dwutlenkiem węgla do piwa. Gaz do piwa nie tylko umożliwia transportowanie trunku z beczki do kranu, ale też zapobiega ulatnianiu się dwutlenku węgla. W ten sposób gaz do piwa w butlach eliminuje ryzyko utraty intensywnego smaku napoju, nie dopuszczając do kontaktu piwa z tlenem (napój zachowuje niezmieniony smak aż do ostatniej kropli w beczce). Piwo ma lekką piankę po nalaniu do szklanek czy kufli, a Ty zawsze serwujesz gościom świeże piwo.

Zamów gaz do piwa – CO2, azot lub mieszaniny

W ofercie Norgaz znajdziesz nie tylko butle z dwutlenkiem węgla. W naszym asortymencie znajdują się też ciekły azot oraz mieszanki azotu z dwutlenkiem węgla. Jak wykorzystać gazy ochronne przy produkcji piwa? Kiedy piwo jest już po fermentacji, każdy jego kontakt z powietrzem obniża jego walory smakowe, stanowczo minimalizuje okres przydatności do wypicia i może prowadzić do zepsucia napoju. Aby zapobiec takim skutkom, w procesach produkcji piw stosuje się gazy ochronne, takie jak dwutlenek węgla, ale też azot lub mieszanki azotu z CO2.

Takie mieszanki ochronne (gazy osłonowe) w całym przemyśle piwowarskim wykorzystywane są przy rozlewaniu piwa do beczek czy też podczas wyszynku. Przed rozlaniem do beczek w beczce musimy zastąpić powietrze pod ciśnieniem obojętnym gazem lub ich mieszanką. W tym celu proponujemy nasze mieszanki CO2 i azotu jako gazów osłonowych do rozlewania piwa do beczek.

Szybka dostawa gazu do piwa w Warszawie i woj. mazowieckim

W naszej ofercie znajdziesz gazy do piwa i napojów (na przykład SodaStream) dla gastronomii i przemysłu spożywczego w całym województwie mazowieckim. Dla Klientów z Warszawy i mazowieckiego dostarczamy dwutlenek węgla, azot i mieszanki azotu z dwutlenkiem węgla. Jesteś organizatorem imprezy masowej? Potrzebujesz dużej dostawy gazu do piwa w Warszawie lub okolicy? Dostarczymy Ci każdą ilość gazu w butlach – mamy własną rozlewnię gazu, dlatego żadne zamówienie nie jest dla nas wyzwaniem. Dostarczamy też gaz do restauracji, pubów, foodtrucków, dla cateringów na eventach, na imprezy masowe i nie tylko.

W przypadku branży rozrywkowej niezbędne bywają też dostawy helu – na przykład do pompowania balonów z helem. W Norgaz oferujemy bezbarwny, bezwonny hel z szybką dostawą na terenie województwa mazowieckiego na imprezy i eventy. Zamów butlę z gazem od zaufanego dostawcy gazu w Twojej okolicy. Działamy na terenie województwa mazowieckiego i Warszawy.