884804954
884804955
norgaz@norgaz.pl

Osprzęt Spawalniczy

Naszą ofertę gazów technicznych uzupełniamy o najpotrzebniejszy sprzęt, materiały i akcesoria spawalnicze.

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów przyjmujemy też indywidualne zamówienia.

Reduktory

Reduktory

Palniki

Palniki

Druty spawalnicze

Druty spawalnicze

Bezpieczniki

Bezpieczniki

Węże spawalnicze

Węże spawalnicze

Dysze

Dysze

Rękawice

Rękawice

Przyłbice

Przyłbice

Sprzęt, materiały i akcesoria do spawania

Do odniesienia sukcesu w branży spawalniczej potrzebne są dwa elementy. Pierwszy dotyczy doświadczenia i umiejętności, drugi sprowadza się do posiadania odpowiednich narzędzi i akcesoriów spawalniczych. W spawalnictwie odpowiedni sprzęt i akcesoria mogą znacząco wpłynąć na jakość i wydajność samego procesu spawania. Odpowiednio dobrane narzędzia i akcesoria spawalnicze uczynią Twoją pracę bardziej precyzyjną, a przede wszystkim przyjemniejszą. Dzięki nim, będziesz w stanie zrobić więcej w krótszym czasie, co pozytywnie przekłada się na osiągane rezultaty.

Przyłbica spawalnicza

Przyłbica spawalnicza to jedno z najważniejszych akcesoriów używanych podczas spawania, ponieważ służy zachowaniu bezpieczeństwa. Płomień wytwarzany przez spawarkę negatywnie wpływa na ludzki wzrok i może przyczynić się do poważnych uszkodzeń - w skrajnych przypadkach może skutkować nawet częściowym uszkodzeniem zmysłu widzenia. Poza wzrokiem, przyłbica spawalnicza chroni także całą twarz przed ewentualnymi oparzeniami. Nie ulega więc wątpliwości, że jest to obowiązkowy element wyposażenia każdego spawacza. Współcześnie produkowane przyłbice mają szerokie możliwości regulacyjne, dzięki czemu są bardzo wygodne i zapewniają komfort podczas pracy.

Rękawice spawalnicze

Podobnie jak przyłbica, rękawice spawalnicze są bardzo ważne dla zachowania osobistego bezpieczeństwa podczas pracy. Przede wszystkim, chronią skórę przed wysoką temperaturą, a także pełnią barierę ochronną przed przedostaniem się zużlu ze spawanego metalu na skórę. Rękawice spawalnicze powinny być dobrze dopasowane pod względem rozmiaru. Nie mogą być za duże oraz za grube, ponieważ spowoduje to zmniejszenie siły chwytu, co może mieć negatywne przełożenie na precyzję spawania. Warto mieć przy sobie kilka egzemplarzy rękawic spawalniczych, dlatego zaopatrz się w nie jeszcze dziś!

Reduktory spawalnicze do gazów technicznych

Metoda spawania gazowego to jedna z najtańszych metod na spawanie materiałów. Reduktory spawalnicze do gazu są niezbędne do tej metody spawania. Najpopularniejsze reduktory gazowe są przeznaczone do spawania acetylenem, metodą MIG/MAG lub metodą TIG. Dzięki zastosowaniu reduktora w prosty sposób można zredukować ciśnienie z butli do wymaganej wartości i utrzymać ciśnienie na stałym poziomie przez cały czas trwania prac. Dobrej jakości reduktor jest o tyle przydatny dla spawaczy, że pozwala niemal dowolnie regulować ciśnienie. Reduktory butlowe do gazów technicznych są przeznaczone do dwutlenku węgla, acetylenu, propanu lub tlenu.

Palniki do spawania i lutowania

Palniki do spawania są niezbędne w trakcie pracy z urządzeniami spawalniczymi. Najczęściej wykorzystuje się palniki do spawania gazowego, palniki gazowe do spawania i cięcia. Palniki gazowe zasilane gazem propan-butan lub butan są przeznaczone do wytwarzania wysokiej temperatury. Wszystko to po to, aby możliwe było spawanie metali ciężkich, a także lutowanie i cięcie metali. Palnik rozgrzewa się jako efekt spalania acetylenu i tlenu.

Druty spawalnicze

Materiały spawalnicze, takie jak druty do spawania, są wykorzystywane między innymi podczas spawania MIG/MAG. Drut spawalniczy musi być dobrej jakości, dzięki temu spoina będzie solidna i estetycznie zespawana, a samo spawanie będzie bardziej wygodne dla spawacza. Jakość drutu do spawania wpływa bezpośrednio na wytrzymałość i jakość spoiny. Wybierając druty spawalnicze, zwróć uwagę na grubość i wielkość szpuli oraz zastosowanie drutu.

Bezpieczniki gazowe do spawania

Bezpiecznik gazowy to niezbędny element sieci gazowej. Bezpieczniki gazowe przypalnikowe mają zawory zwrotne, które zabezpieczają kierunek przepływu gazu. Wykorzystanie szybkozłącza dodatkowo uszczelnia połączenia pozostałych elementów sieci. Zastosowanie bezpiecznika podnosi bezpieczeństwo i chroni znajdujące się w pobliżu osoby i urządzenia spawalnicze. Zadaniem bezpieczników jest ochrona sprzętu do spawania, reduktorów i węży w przypadku wstecznego przepływu gazu.

Węże spawalnicze

Węże spawalnicze na tlen i acetylen to podstawowe akcesoria każdego spawacza. Tego rodzaju części są wykonane z materiałów odpornych na ścieranie, trudnopalnych, z szerokim zakresem temperatur. Dzięki temu możliwa jest praca w każdych warunkach.

Dysze spawalnicze

Dysze gazowe do uchwytów MIG/MAG koncentrują gaz osłaniający koniec końcówki prądowej i jeziorko spawalnicze. Na rynku są dostępne różne rodzaje dysz gazowych o różnym kształcie i średnicy. Dysze spawalnicze to element eksploatacyjny palników MIG/MAG, który jest odporny na działanie wysokiej temperatury i przywieranie odprysków ze spawania.

Akcesoria i osprzęt spawalniczy Warszawa

W Nor-Gaz znajdziesz akcesoria i sprzęt spawalniczy dla spawaczy. Znajdziesz nas w miejscowości Bramki w okolicach Warszawy. Sprawdź dostępny w naszej ofercie wysokiej jakości osprzęt spawalniczy dopasowany do potrzeb użytkowników. Skorzystaj z usług Nor-Gaz!


Zadzwoń do nas, żeby dowiedzieć się więcej: 884804954 lub 884804955.