884804954
884804955
norgaz@norgaz.pl

Piwo na imprezy masowe
- jaki gaz do piwa?

Festiwal, koncert ani inna impreza masowa - czy to w plenerze, czy to w budynku - nie mogą odbyć się bez piwa i zimnych napojów bąbelkowych bezalkoholowych. Pojawia się jednak pytanie: jakie piwo na imprezy masowe zachowa jakość i świeżość? Czy właściwym rozwiązaniem jest butla z gazem do piwa? I w ogóle jaki gaz do piwa wybrać? Tego wszystkiego dowiesz się z dzisiejszego artykułu. Zapraszamy!

Alkohol na imprezie masowej a jakość

Nierzadko się zdarza, zwłaszcza podczas festiwali i koncertów organizowanych latem, że alkohol na imprezie masowej w plenerze jest ciepły i wygazowany, a co za tym idzie nie daje uczestnikom wydarzenia ani orzeźwienia, ani satysfakcji ze smaku, konsystencji. Zresztą nie chodzi wyłącznie o alkohol na imprezie masowej. Przykre losy ciepłego piwa podzielają inne napoje, które powinny być gazowane - od wody po smakowe oranżady. Ludzie stają się poirytowani, szybciej męczą się na słońcu, przestają się dobrze bawić.

Gaz do piwa lanego i napojów smakowych

Odpowiedzią na bolączki organizatora festiwalu, koncertu czy innej imprezy masowej może być gaz do piwa i szeroko pojętej gastronomii. Gaz spożywczy używany jest jako dodatek do napojów, a nawet żywności. Występuje w kilku postaciach, spośród których najczęściej wymienia się dwa czyste gazy: dwutlenek węgla i azot, a także mieszaninę dwutlenku węgla z azotem. Jeśli chodzi o to, jaki gaz do piwa i napojów smakowych pasuje najbardziej, odpowiedzią jest dwutlenek węgla.

Butla z gazem do piwa na imprezy masowe

Jak wspomnieliśmy, piwo na imprezy masowe najczęściej uzupełnia się dwutlenkiem węgla, czyli gazem CO2. Jest to najpopularniejszy gaz do piwa i napojów, gdyż doskonale się w nich rozpuszcza i tworzy pożądane bąbelki. A efekt musujący w połączeniu z chłodem są właśnie tym, czego uczestnicy koncertów i festiwali oczekują od świeżych napojów lanych z kranu.

Aby dostarczyć gaz do piwa CO2 na imprezę masową, przydaje się butla z gazem do piwa. Dwutlenek węgla miesza się z napojem pod ciśnieniem. Gaz do piwa zapewnia wówczas nie tylko efekt musujący, ale także charakterystyczną piankę osadzającą się na wierzchu świeżego napoju alkoholowego.

Przeczytaj też: Skąd się bierze piana w piwie? Wszystko o CO2 do piwa

Jaki gaz do piwa beczkowego? Jak to działa na koncercie, festiwalu?

Aby korzystać z butli z gazem do piwa na imprezach masowych, wystarczy Ci system nalewaków (kranów) i węże, którymi połączysz ów system z butlą i beczką pełną piwa. Działa to tak, że kiedy otwierasz kran, wytwarza się ciśnienie wsteczne. Gaz do piwa wędruje z butli do beczki i wypycha piwo wężami ku kranowi. Jednocześnie rozpuszcza się i nasyca piwo świeżymi bąbelkami. Ważny jest również fakt, iż dwutlenek węgla chroni piwo przed kontaktem z tlenem, który to odpowiada za utratę pożądanej konsystencji i smaku trunku.

Jaki gaz do piwa w food trucku?

Piwo na imprezach masowych sprzedawane jest nie tylko ze stanowisk stacjonarnych, np. budek i namiotów, ale także z food trucków. Na szczęście nasze butle z gazem do piwa przystosowane są także do warunków panujących w food truckach: niewielkiej przestrzeni i konieczności wnoszenia butli na wysokość. Lekka butla z gazem do piwa jest także w pełni bezpieczna dla życia i zdrowia pracowników gastronomicznych.

Piwo na imprezy masowe - normy

Pamiętaj, że piwo na imprezy masowe musi spełniać normy dotyczące produkcji żywności. Wykorzystywany przez nas w butlach z gazem to piwa dwutlenek węgla jest obojętny dla życia i zdrowia człowieka, dopuszczony do spożywania i bezpieczny dla organizmu.

Gaz do piwa - Warszawa: koncerty, festiwale - piwo na imprezy masowe

Zachęcamy do zamawiania gazu do piwa w Warszawie i całym województwie mazowieckim w firmie Nor-gaz. Wspomagamy sprzedaż piwa na imprezach masowych butlami CO2 o odpowiedniej objętości. Dzięki butli z gazem do piwa ważącej 0,5 kg jesteś w stanie nasycić bąbelkami nawet 150 litrów piwa. Oblicz, ile świeżego napoju będziesz potrzebował na festiwalu trwającym kilka godzin, cały dzień lub nawet parę dni. Weź pod uwagę liczebność, wiek i upodobania osób uczestniczących w wydarzeniu.

Obsługujemy nawet imprezy liczące kilkadziesiąt tysięcy uczestników, ponieważ mamy własną rozlewnię CO2 i jesteśmy w stanie dostarczać gaz do piwa na bieżąco, zgodnie z zapotrzebowaniem. Co istotne, nasze butle z gazem do piwa pasują do wszystkich reduktorów ciśnienia stosowanych w gastronomii, toteż nie potrzebują żadnych akcesoriów przejściowych. Skontaktuj się z nami i zapytaj, ile kosztuje butla z gazem do piwa.

Nie tylko gaz do piwa

Poza dwutlenkiem węgla, azotem i ich mieszanką oferujemy gazy techniczne takie jak argon, acetylen, tlen, hel, propan i mieszanki. Na imprezę masową polecamy Ci przede wszystkim hel, dzięki któremu napełnisz kolorowe balony nadające festiwalowi niepowtarzalny klimat beztroskiej zabawy.

Zachęcamy do lektury: Najczęściej zadawane pytania o hel do balonów