Saturator do wody gazowanej
- co to jest i czy warto z niego korzystać?
Czym jest saturator do wody gazowanej ? Jakie korzyści niesie używanie go? Dlaczego coraz więcej ludzi zastępuje nim wodę butelkowaną ze sklepu? O tym dzisiaj - przeczytaj artykuł Nor-Gaz i poznaj odpowiedzi! Uzyskaj także informacje o wymianie nabojów Co2, a dokładnie napełnianiu butli gazem CO2. Na nabijanie butli Co2 do saturatora w Warszawie i okolicach zapraszamy do naszej firmy: ul. Łódzka 34, Bramki.
Saturator do wody gazowanej - co to jest?
Saturator do wody gazowanej to nowoczesna alternatywa wody gazowanej sprzedawanej w sklepie. Używanie jej zamiast kupowania butelek z wodą wiąże się z wieloma korzyściami, które wymienimy w dalszej części artykułu. Saturator do wody gazowanej obejmuje trzy elementy: saturator, butelkę, nabój. Ty musisz dołożyć czwarty element: wodę. Może to być woda z kranu, do której picia zachęcają kampanie i za której jakość poświadczają dostawcy wody z wodociągów.
Warto wiedzieć, że:
- saturator dostępny jest w trzech modelach
- butelka to akcesorium wielorazowe. Ma różne pojemności, przy czym najpopularniejsza jest butelka 1 l (1000 ml). W zależności od preferencji można wybrać model szklany lub z tworzywa sztucznego,
- nabój CO2 do wody gazowanej również jest wielorazowy - po wykorzystaniu gazu wystarczy nabić go ponownie. Napełnianie dwutlenkiem węgla odbywa się w Nor-Gaz.
Saturator: nabój - na ile starcza?
Każdy element zestawu wystarcza na inną ilość czasu. Plastikowa butelka posłuży Ci na kilka lat. Powinieneś ją odpowiednio myć i pielęgnować - czyścić wodą z płynem do naczyń i suszyć na suszarce. Z kolei naboje do saturatora pozwalają przygotować mniej więcej sześćdziesiąt litrów gazowanej wody. Szacuje się, że przy standardowym używaniu saturatora do zużycia naboju potrzeba około dwóch miesięcy.
Napełnianie saturatoratora do wody gazowanej - przewaga nad kupowaniem wody butelkowanej
Oto szereg korzyści, dla których warto kupić saturator i decydować się na regularne napełnianie butli dwutlenkiem węgla:
- zdrowie - z roku na rok coraz głośniej mówi się o dobrej jakości wody w kranach polskich domów. Przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjne zaręczają za jej czystość, ponieważ wykonują regularne badania. Jak się okazuje, takiej pewności co do jakości nie ma w przypadku wód butelkowanych. Warto też pamiętać, iż szklana butelka pozwala uniknąć przedostawania się do wody cząsteczek plastiku,
- pyszny smak - wysoka jakość wody i domowe nasycanie jej gazem sprawiają, że smakuje świeżo i przyjemnie,
- niska cena - nabój CO2 zapewnia mniej więcej sześćdziesiąt litrów wody, co jest równowartością... czterdziestu półtoralitrowych butelek ze sklepu. Do kosztu zakupu wody w butelkach trzeba też doliczyć koszt paliwa,
- wygoda - nie trzeba chodzić po wodę. Co dwa miesiące wystarczy dokonać wymiany nabojów, a precyzyjnie rzecz ujmując: napełniania butli gazem CO2,
- niezależność - korzystając z saturatora i nabijając nabój, nie jesteś uzależniony od asortymentu sklepu. Nie musisz przejmować się dniami ani godzinami niehandlowymi,
- ekologia - korzystanie z saturatora do wody gazowanej, wymiana naboju i posługiwanie się butelkami wielokrotnego użytku wpisuje się w dbanie o planetę.
Nabój - gdzie wymienić? Napełnianie butli Warszawa i okolice
Na napełnianie butli w Warszawie i okolicach zapraszamy do nas - do firmy Nor-Gaz. Jak wspomnieliśmy, saturator występuje w trzech modelach, jednak my oferujemy wymianę w każdym wariancie naboju. Przywieź nam swój nabój CO2 i odbierz pełny. Zawsze jest to zalecany przez producenta saturatora CO2, czyli dwutlenek węgla. Warto jednak wiedzieć, iż oferujemy także inne gazy: techniczne, do gastronomii.
Skontaktuj się z nami w preferowany sposób i zapytaj, ile kosztuje wymiana naboju. Umów się na napełnianie w preferowanym czasie. Pamiętaj, że nabój wystarcza na nasycenie gazem około sześćdziesięciu litrów wody. Jeżeli zużywasz jej dużo, kup dwa naboje do saturatora i zawsze trzymaj jeden w zapasie.
Napełnianie Warszawa i okolice? Tylko Nor-Gaz!
Jeśli zainteresował Cię temat wymiana naboju, przeczytaj też, jak dokonać wymiany naboju CO2 w urządzeniu: Jak używać?