884804954
884804955
norgaz@norgaz.pl

Czym jest promiennik gazowy na butle
i dlaczego warto go mieć?

Promienniki gazowe to popularne urządzenia stosowane m.in. w gastronomii. Warto jednak wiedzieć, że sięga po nie także wiele osób prywatnych - promiennik gazowy ogrodowy czy tarasowy pozwala cieszyć się urokami przyrody bez względu na pogodę. Ale czym tak właściwie jest promiennik grzewczy? Jak działa? Jak wybrać butlę gazową do promiennika grzewczego? Odpowiadamy i doradzamy!

Co to jest promiennik na butle gazowe?

Promiennik gazowy - inaczej parasol gazowy lub parasol grzewczy - to metalowe urządzenie przypominające kształtem kolumnę bądź parasol, stanowiące doskonałą alternatywę piecyka przenośnego. Promiennik grzewczy zasilany jest gazem płynnym w butli, dzięki czemu wytwarza ogień bądź emituje promieniowanie podczerwone odbierane przez ludzi jako ciepło, w pełni dla nich bezpieczne.

Promienniki na butle gazowe ogrzewają powietrze znajdujące się w zasięgu ognia lub lampy np. do 20 stopni Celsjusza - i to niezależnie od pogody - dzięki czemu wykorzystywane są w miejscach, w których ludzie potrzebują bezpiecznego i efektywnego źródła ciepła podczas przebywania na zewnątrz.

Promiennik tarasowy lub promiennik gazowy ogrodowy do użytku prywatnego

Promienniki gazowe zyskały popularność wśród użytkowników zarówno biznesowych, jak i prywatnych. Świetnie sprawdzają się m.in. na patio, tarasie, w ogrodzie przy domu i ogródku działkowym, przy domku letniskowym i na campingu. Promienniki gazowe na butlę sprawiają, że organizując przyjęcie w ogródku, nie trzeba przejmować się niespodziewaną niską temperaturą w dniu imprezy ani nadejściem chłodnego wieczoru.

Parasol grzewczy gazowy dla firm

W biznesie promiennik gazowy na butle najczęściej wykorzystuje się w gastronomii: restauracjach, kawiarniach, beach barach. Dzięki niemu niekorzystna pogoda ani nadejście jesieni - a niekiedy nawet zimy! - nie przeszkadzają w przyjmowaniu gości na świeżym powietrzu, w ogródku przed lokalem.

Dodatkowo parasol grzewczy gazowy stosowany jest na imprezach plenerowych, w tym festiwalach, festynach, koncertach. Warto go używać w kinie plenerowym i na zewnątrz hotelu, by goście mogli wypoczywać, podziwiając piękne krajobrazy.

Promiennik grzewczy a wybór butli gazowej

Standardowy promiennik gazowy na butle wykorzystywany m.in. w gastronomii, a także promiennik gazowy ogrodowy do postawienia w ogrodzie na cały sezon, zasilany jest dużą butlą gazową: 11 kg. Czas zasilania przez jedną butlę wynosi od ok. 12 do nawet 24 godzin. Promiennik gazowy na butlę 11 kg wymaga stosowania gazu propan-butan.

Istnieje także promiennik gazowy na butlę turystyczną, choć nie jest on tak okazały jak promiennik gazowy na butlę 11 kg. Najczęściej przyjmuje formę lampy, którą montuje się na butli turystycznej od 0,5 kg do 5 kg. Sprawdza się na biwakach, w podróżach, podczas wędkowania czy przebywania z bliskimi osobami w plenerze. Promiennik gazowy na butlę turystyczną jest mały i lekki, może mieć zaledwie 15 cm i ważyć 350 g. To ogromna różnica względem promiennika gazowego na butlę 11 kg, którego wysokość to np. 230 cm, a waga np. 22 kg - dzięki temu standardowy parasol grzewczy jest stabilny i może ogrzewać większą powierzchnię w zasięgu ognia bądź lampy. Promiennik gazowy na butlę turystyczną również korzysta z gazu propan-butan.

Parasol grzewczy na gaz a zakup butli (11 kg, turystycznej 0,5-5 kg)

Jeżeli nabyłeś lub zamierzasz kupić promiennik na butle gazowe, na pewno interesuje Cię odpowiedź na pytanie, jak uzupełniać w nim paliwo. Doskonale trafiłeś! Niezależnie od tego, czy posiadasz standardowy promiennik gazowy na butlę 11 kg, czy też wersję turystyczną, u nas znajdziesz wysokiej jakości butle gazowe propan-butan, które pozwolą Ci cieszyć się ciepłem w plenerze.

W zależności od preferencji klienta sprzedajemy butle z gazem na miejscu bądź dostarczamy je we wskazane miejsce. To drugie rozwiązanie jest szczególnie cenione przez przedsiębiorców, jako iż chcą wyposażyć parasol grzewczy gazowy w paliwo na zapas - jeżeli urządzenie ma ogrzewać gości przez wiele godzin dziennie, konieczne będzie częste uzupełnianie paliwa i wymienianie butli nawet kilka razy w tygodniu.

Wybierz Nor-Gaz i zasilaj swoje promienniki na butle gazowe w restauracji, ogrodzie bądź dowolnym innym miejscu gazem propan-butan wysokiej jakości!