884804954
884804955
norgaz@norgaz.pl

Kuchenka i piecyk gazowy na butle na
jarmark świąteczny - korzyści i zastosowanie

Końcówka listopada każdego roku to długo wyczekiwany moment, w którym w całej Polsce - i nie tylko - pojawia się jarmark bożonarodzeniowy. W niektórych miastach będzie go można odwiedzać do 22 lub 23 grudnia 2024 roku (Toruń, Gdańsk), w niektórych zaś aż do 1, 5 lub 7 stycznia 2025 roku (Kraków, Katowice, Wrocław). Ponadto w części miast i wsi można spotkać mniejszy, lokalny jarmark świąteczny. Jak się przygotować na długie przebywanie w budce wystawienniczej i szybką, wygodną sprzedaż produktów spożywczych? O tym dziś!

Kuchenka i piecyk gazowy na butle - bohaterowie jarmarku bożonarodzeniowego

Sprzedawcy na jarmarku bożonarodzeniowym muszą zadbać o podstawowe wyposażenie budki wystawienniczej, takie jak kasa fiskalna (każdy wystawca ma obowiązek wydania klientowi paragonu i nie istnieją wyjątki od tej reguły), asortyment wystawienniczy (zgodny z przepisami krajowymi, czyli posiadający certyfikaty zezwalające na sprzedaż na terenie Polski), sprzęt niezbędny do przygotowywania produktów (jeśli są to np. upominki, warto mieć odpowiednią ilość siatek lub torebek pakunkowych, jeżeli zaś produkty spożywcze, trzeba zaopatrzyć się np. w kuchenkę na butle gazowe), a także dodatkowy sprzęt (np. piecyk na butle gazowe do ogrzania się w trakcie długich godzin pracy).

Choć nie jest to wymagane, na jarmarku świątecznym warto mieć również dodatkowe akcesoria, takie jak terminal (możliwość płacenia kartą pozwoli na skorzystanie z usług wystawcy większej liczbie ludzi), ulotki bądź wizytówki (zwłaszcza gdy sprzedaje się rękodzieło, biżuterię, przetwory i inne wyroby kulinarne).

Czy na jarmarku świątecznym jest prąd?

Wspomnieliśmy o kuchence gazowej na butle i piecyku gazowym na butle. Czy jednak rzeczywiście są niezbędne? Czy są w ogóle dozwolone? A może organizator jarmarku bożonarodzeniowego zapewnia prąd i/lub sprzęt?

Odpowiedź na powyższe pytania nie jest jednoznaczna - wszystko zależy od konkretnego jarmarku świątecznego. Większość dużych jarmarków bożonarodzeniowych - w tym te najpopularniejsze - zapewnia dostęp do energii elektrycznej, dzięki czemu korzystanie z urządzeń gazowych na butle nie jest konieczne. Mało tego: w wielu przypadkach nawet nie jest dozwolone, ponieważ korzystanie z otwartego ognia w gęsto rozmieszczonych budkach wystawienniczych wykonanych z drewna stwarza duże ryzyko pożarowe. Jeżeli więc myślisz o wzięciu udziału w jarmarku świątecznym, koniecznie sprawdź regulamin konkretnego wydarzenia bądź skontaktuj się z jego organizatorem.

W miejscach, w których nie ma dostępu do prądu z sieci, wentylacja jest dobra, a ryzyko pożarowe zostało uznane za małe, można korzystać z kuchenki gazowej na butle i piecyka na gaz z butli. Taka informacja znajduje się w regulaminie danego jarmarku świątecznego.

Kuchenka na gaz z butli na jarmarku bożonarodzeniowym - do czego wykorzystać?

Na jarmarku bożonarodzeniowym bez dostępu do prądu i/lub bez zakazu używania urządzeń gazowych w regulaminie warto korzystać z efektywnej energetycznie i cenowo kuchenki na gaz z butli do przygotowywania:

  • pierogów,
  • bigosu i golonki,
  • kwaśnicy, żurku czy barszczu,
  • kiełbas i kaszanek,
  • góralskich oscypków,
  • naleśników,
  • gofrów,
  • kawy, herbaty czy gorącej czekolady,
  • ciepłych napojów alkoholowych, np. grzanego wina i miodu pitnego.

Gorącymi - dosłownie i w przenośni - hitami kulinarnymi jarmarku bożonarodzeniowego są też churros, kurtosze, pączusie, dania z kuchni azjatyckiej, kaukaskiej, litewskiej i wielu innych.

Piecyk na gaz z butli na jarmarku świątecznym - jakie ma zastosowanie?

Bycie wystawcą na jarmarku bożonarodzeniowym oznacza pracę od rana do późnego wieczora, np. w godzinach 10-21. Im dłużej ma się czynny interes, tym więcej można zarobić. Nie należy jednak lekceważyć wyzwania temperaturowego, jakie stawia przed sprzedawcami grudniowa pogoda.

Organizator może zapewnić prąd i urządzenie grzewcze, wyłącznie prąd lub żadnego z tych elementów. W trzeciej sytuacji, o ile nie zabrania tego regulamin, warto sięgnąć po wydajny i korzystny finansowo piecyk na butle gazowe. Należy jednak pamiętać, że w zimie do ogrzewania stosuje się wyłącznie butle gazowe propan, ponieważ mieszanka propan-butan nie może zostać wykorzystana w pełni w niskich temperaturach (butan zostaje w butli).

Aby wybrać właściwy piecyk na butlę gazową, dopasowany do rozmiaru budki wystawienniczej i potrzeb grzewczych, porozmawiaj ze sprzedawcą - na pewno Ci doradzi. Z kolei po butle gazowe zarówno do piecyka, jak i do kuchenki gazowej zapraszamy do Nor-Gaz. Oferujemy gazy techniczne i gazy kulinarne wysokiej jakości. Jeżeli jako przedsiębiorca potrzebujesz zapasu butli, możesz złożyć zamówienie z usługą dowozu pod wskazany adres.