884804954
884804955
norgaz@norgaz.pl

Gotowanie w plenerze na biwaku: kuchenka gazowa turystyczna

Używanie kuchenki gazowej turystycznej na butle gazowe to tradycyjny, łatwy, wygodny i tani sposób na gotowanie na biwaku i w innych sytuacjach plenerowych. Kuchenka gazowa turystyczna na butlę pozwala przygotowywać pełnowartościowe, zdrowe posiłki na wakacjach i wyjazdach weekendowych. Co warto wiedzieć o tym sposobie gotowania w plenerze? I jak wybrać odpowiedni gaz do kuchenki turystycznej: wydajny i bezpieczny? O tym wszystkim dziś!

Gotowanie na biwaku na kuchence gazowej turystycznej - zalety

Kuchenka gazowa turystyczna na butlę jest tradycyjnym narzędziem do gotowania w plenerze i stanowi alternatywę m.in. wobec kuchenki elektrycznej, grilla na węgiel czy ogniska. Pozwala na większą niezależność od źródła energii niż wersja elektryczna, jest bardziej mobilna od grilla z węglem, a także uniezależnia biwakowiczów od pogody, czego nie można powiedzieć o ognisku. Daje czysty płomień i umożliwia jego regulację za pomocą pokrętła. Dodatkowo dania przygotowane na kuchence turystycznej na gaz są zdrowsze niż te z tradycyjnego grilla bądź ogniska.

Warto też pamiętać, że kuchenka turystyczna na butlę umożliwia zrobienie sobie kawy, herbaty, jajecznicy, owsianki czy nawet ugotowanie wody w celu zalania dania błyskawicznego lub deseru instant. Aby dokonać tego samego na grillu bądź ognisku, trzeba by się namęczyć. Także kuchenka elektryczna pozostawia wiele do życzenia, chociażby podczas burzy i związanej z nią awarii prądu z sieci. Kuchenka gazowa turystyczna daje wolność i niezależność.

Gotowanie w plenerze a butla do kuchenki turystycznej

Zestaw kuchenka gazowa turystyczna + butla do kuchenki turystycznej jest lekki, wygodny do przenoszenia także w przypadku pieszej wędrówki z plecakiem, możliwy do użycia nawet podczas deszczu - np. w przedsionku namiotu - a także wydajny i atrakcyjny cenowo. Kuchenki ani butle do kuchenki turystycznej nie wymagają posiadania dodatkowych narzędzi ani zaawansowanych umiejętności obsługi - są intuicyjne w użyciu, a jedyne, o co trzeba zadbać, to bezpieczeństwo podczas korzystania z gazu. Ogromnym ułatwieniem jest fakt, iż gotowanie w plenerze zakłada bycie na otwartej przestrzeni, toteż gaz nie kumuluje się w jednym miejscu.

Jaki gaz do kuchenki turystycznej?

Najlepszy gaz do kuchenki turystycznej to propan-butan, idealny do gotowania w plenerze wiosną, latem i jesienią (uwaga: właściwy gaz do kuchenki turystycznej zimą to czysty propan). Ten gaz techniczny jest przyjazny dla środowiska i można używać go do gotowania na biwaku na otwartej przestrzeni i w pomieszczeniach, np. wewnątrz przyczepy kampingowej, jednak wówczas należy pamiętać o pozostawieniu otwartych okien i drzwi.

Butla do kuchenki turystycznej

Sama butla do kuchenki turystycznej z gazem propan-butan jest lekka i poręczna, dzięki czemu mobilna. Do gotowania w plenerze najbardziej nadają się małe butle do kuchenki turystycznej typu turystycznego, liczące zaledwie do 5 kg. Doceniają je zwłaszcza osoby pozostające w ruchu, np. wędrowcy górscy czy rowerzyści, dla których gotowanie w plenerze to nie tylko doświadczenie kulinarne, ale także przygoda turystyczna - każdy posiłek jedzą w innym miejscu, w innych okolicznościach natury.

Gdzie kupić gaz do kuchenki turystycznej?

Na koniec pozostaje pytanie, gdzie kupić gaz do kuchenki turystycznej, aby cieszyć się wszystkimi zaletami kuchenki gazowej turystycznej do gotowania w plenerze. Odpowiedź jest prosta: w autoryzowanych, licencjonowanych punktach sprzedaży gazu takich jak Nor-Gaz. Oferujemy wysokiej jakości gaz do kuchenki turystycznej propan-butan w butlach odpowiadających potrzebom klientów. Ponadto uzupełniamy butle gazowe, legalizujemy, serwisujemy, sprzedajemy i wypożyczamy - ponownie w zależności od potrzeb klienta.

Odwiedź Nor-Gaz pod Warszawą i zagwarantuj sobie satysfakcjonujące gotowanie na biwaku przy użyciu kuchenki gazowej turystycznej na butlę propan-butan.