884804954
884804955
norgaz@norgaz.pl

Gdzie kupić butlę gazową,
a gdzie wymienić lub napełnić butlę gazową?

Jesteś nowym użytkownikiem gazu w butlach i nie masz pojęcia, gdzie można kupić butlę gazową? Jesteś posiadaczem butli z gazem, która niedługo się zużyje bądź której termin legalizacji dobiega końca, ale nie wiesz, gdzie napełnić butlę gazową ponownie? A może chcesz wiedzieć, gdzie oddać stare butle gazowe bądź gdzie wyrzucić butlę gazową po zużyciu? Na te pytania odpowiedzieliśmy w artykule. Przeczytaj go, by uzyskać cenną wiedzę!

Gdzie kupić butlę gazową?

Podstawowe i bardzo ważne pytanie brzmi: gdzie kupić butlę gazową? Przede wszystkim należy wiedzieć, że chociaż butle gazowe dostępne są zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w sklepach oraz serwisach internetowych, nie wszędzie warto dokonać zakupu. Zalegalizowane, napełnione, w pełni sprawne i zapewniające przyszłym użytkownikom bezpieczeństwo butle z gazem znajdują się w autoryzowanych punktach sprzedaży oraz na stacjach benzynowych. W przypadku stacji benzynowych mowa jednak o wybranych gazach technicznych. Tymczasem w autoryzowanym punkcie sprzedaży Nor-Gaz znajdziesz różnorodne butle z gazem, w tym butle z dwutlenkiem węgla, tlenem, argonem, acetylenem, azotem, helem, propanem i mieszankami wymienionych gazów. Zobacz ofertę gazów technicznych i gazów dla gastronomii.

Gdzie napełnić butlę gazową/gdzie nabić butlę gazową?

Drugie istotne pytanie brzmi: gdzie napełnić butlę gazową lub też gdzie nabić butlę gazową? Czy także w autoryzowanych punktach sprzedaży bądź na stacjach benzynowych? Tym razem odpowiedź jest przecząca. Jak podano na stronie rządowej gov.pl, definitywnie zabronione jest napełnianie butli gazem płynnym w stacjach paliw. Aby dany punkt - np. sklep bądź hurtownia - mógł legalnie napełniać butle gazowe, musi po pierwsze posiadać rozlewnię, po drugie otrzymać koncesję. Jest to gwarancją bezpieczeństwa użytkownika butli podczas późniejszego używania gazu.

Gdzie wymienić butlę gazową?

Nie zawsze ponowne napełnienie butli gazowej jest możliwe. Jeżeli Twoja butla z gazem została już ponownie zalegalizowana i jej termin przydatności do użytku bezpowrotnie dobiegł końca, będziesz musiał ją oddać, wyrzucić lub wymienić. Szczególnie korzystna dla stałych użytkowników butli gazowych jest trzecia opcja, w której w zamian za zużytą butlę otrzymujesz nową, oczywiście za dopłatą. Gdzie wymienić butlę gazową w taki sposób? Również w autoryzowanych punktach sprzedaży, np. Nor-Gaz w pobliżu Warszawy.

Gdzie oddać stare butle gazowe?

Wymiana butli gazowej jest korzystna w sytuacji ciągłego korzystania z butli z gazem. Zdarza się jednak, że użytkownik potrzebował butli gazowej na jeden bądź kilka razy i nie ma potrzeby zaopatrywania się w nową. A zatem gdzie oddać stare butle gazowe, by postąpić zgodnie z prawem? Przede wszystkim nie wolno ich ot tak wyrzucić do śmieci. Zamiast tego można:

  • przynieść zużytą butlę do autoryzowanego punktu sprzedaży,
  • oddać ją do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), jeżeli jest to turystyczna butla gazowa, która nie przekracza 5 kg,
  • oddać ją do Mobilnego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (MPSZOK), czyli pojazdu przeznaczonego do zbierania tego typu odpadów,
  • przynieść ją do skupu złomu, o ile jednak jest w pełni pusta i ma otwór rewizyjny; skup złomu nie przyjmuje butli zamkniętych,
  • oddać ją do specjalistycznego skupu butli gazowych.

Gdzie wyrzucić butlę gazową?

Pamiętaj, że butli gazowej nie można wyrzucić do kontenera z metalem, śmietnika z odpadami zmieszanymi ani innego zwykłego kontenera. Nie należy także stawiać jej przy śmietnikach osiedlowych, a tym bardziej wywozić za miasto i porzucać. Samodzielnie nie jesteś w stanie ocenić, czy butla z gazem została w pełni opróżniona, co oznacza, że wciąż stanowi potencjalne zagrożenie. Gdzie wyrzucić butlę gazową, której już się nie chce? Musisz skorzystać z jednej z opcji przedstawionych w poprzednim punkcie, np. przynieść butlę gazową do autoryzowanego punktu sprzedaży, oddać do PSZOK lub MPSZOK (jeśli spełnia odpowiednie kryteria gabarytowe), oddać do skupu złomu (jeżeli ma otwór rewizyjny) albo sprzedać w skupie butli gazowych.

Jeżeli nadal się zastanawiasz, gdzie kupię butlę gazową, wymienię ją na nową, napełnię lub oddam, wybierz firmę Nor-Gaz posiadającą odpowiednią koncesję. Pamiętaj, że pojemniki z gazem stanowią ogromne ryzyko dla życia i zdrowia ludzi, a także stanu ich mienia, dlatego należy dokonywać zakupów rozważnie - wyłącznie w autoryzowanych punktach. Z naszych usług skorzystasz także z dowozem.